A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Rusko - Diskuze

Původní dotaz

Petrohrad

28.05.2012 07:05:09 | tomi
tomi
Právě jsem se vratila z Petrohradu, můžete se ptát.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
17.02.2018 22:10 89.22.66.***
Re: Petrohrad  

Dobrý den, nejel jste někdo z Helsinek do Petrohradu rychlovlakem? Zvažujeme jestli je lepší v květnu z Helsinek do Petrohradu lodí (bez víza) nebo rychlovlakem (vízum nutné)? Cenově vyjde líp tam a zpět zřejmě loď (300 EUR) vs. vlaková varianta (cca 500 EUR vč víz a hostelu), nicméně zase vlakem je to rychlejší a přijde mi to zajímavější. Díky.

Neregistrovaný uživatel
17.07.2017 14:58 77.236.208.***

Tedy, to mi připadá opravdu drahé. Mám objednané už po 2. ubytování ve 3 hvězdičkovém hotelu na Něvském prospektu za 5000 Kč pro 2 osoby. Hotel je klimatizovaný a snídaně včetně.

Neregistrovaný uživatel
13.06.2017 20:15 158.255.26.***

Všetko závisí o financiách, koľko kto chce minúť. My sme dali na osobu za taxi z letiska do centra 5 eur. A to si myslím, že stojí za to. Už v priebehu pobytu sme sa pohybovali pomocou metra. Ale cesta z letiska a na letisko - 5 eur na osobu, to nie je veľa.

Jaso
:-) :-) :-)

Neregistrovaný uživatel
09.06.2017 20:51 185.108.217.***
Re: Průvodce Petrohrad  

Díky za tip :-)

Neregistrovaný uživatel
09.06.2017 19:30 188.166.75.***
Průvodce Petrohrad  

Českého průvodce si pak můžete objednávat zde http://ceskypruvodce.com/pruvodce-petrohrad

• Anonym (3)
Neregistrovaný uživatel
03.06.2017 13:52 89.31.41.***

Dobrý den, letím do Petrohradu za měsíc. Mám dotaz k Ermitáži. Byl jste někdo i na placených prohlídkách s průvodcem ve Zlaté a Diamantové komnatě? Stojí to za to?

Neregistrovaný uživatel
31.03.2017 18:48 46.135.79.***

Dobrý den. Plánuji cestu do Moskvy a Petrohradu. A při zjišťování, jak si zařídit viza, mě někdo neustále odkazuje na společnosti, které mi vízum a dopis zhotovi. Upřímně se mi ale nechce posílat někomu svůj pas. Je možné to udělat jinak? Ambasada mi asi zvaci dopis nezaridi,,že?

-dana- 27.02.2017 20:12

@evazelna:
Taxi nie je vyhodne. Pri vchode do metra su pokladne (automaty aj klasicke s pracovnikmi), kde sa kupuju zetony. Potom nasleduju prepazky, ktore sa pri vhodeni zetonu otvoria. Jedna z nich je vacsia napriklad pre kociky, pre invalidov a pre osoby s vacsimi batozinami. Takze ked sa nezmestis cez malu barieru, musis ist cez tu velku (ja som tade isla s kufrom). Na otvorenie tej velkej treba vhodit 2 zetony, zvycajne pri nej je okienko s typkom, ktory to sleduje. Niekedy sa teoreticky da prepchat aj cez tu malu prepazku povedzme s mensou batozinou, ale oni to vacsinou sleduju. Prestupovanie je zadarmo, pri zmene metra pod zemou neprechadzas barierami. Dufam, ze som to dost pochopitelne popisala :-)

Neregistrovaný uživatel
26.02.2017 21:13 79.110.38.***

Dobrý den, my jsme do Petrohradu přijeli vlakem z Moskvy, ale na letiště jsme jeli metrem (žeton 35rub)- stanice Moskovskaya a pak kousek autobusem až k terminálu (asi 50 rub). V autobuse se platí i za kufr a platit se dá v autobuse. Stále je to mnohem levnější než TAXI. M

evazelna 02.02.2017 10:53

Dobrý den, v červenci pojedeme s manželem do Peteru. Není mi jasné jak se má zaplatit a nastoupit s kufrem do metra - ráda bych jej použila s pomocí žetonu.
Nevím zda pro dva je výhodné použít taxi a není lepší jet metrem?
Prosím o každou radu co můžeme použít, Díky

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu