A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Rusko - Diskuze

Původní dotaz

Petrohrad

28.05.2012 07:05:09 | tomi
tomi
Právě jsem se vratila z Petrohradu, můžete se ptát.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
17.07.2017 14:58 77.236.208.***
Re: Petrohrad  

Tedy, to mi připadá opravdu drahé. Mám objednané už po 2. ubytování ve 3 hvězdičkovém hotelu na Něvském prospektu za 5000 Kč pro 2 osoby. Hotel je klimatizovaný a snídaně včetně.

Neregistrovaný uživatel
13.06.2017 20:15 158.255.26.***

Všetko závisí o financiách, koľko kto chce minúť. My sme dali na osobu za taxi z letiska do centra 5 eur. A to si myslím, že stojí za to. Už v priebehu pobytu sme sa pohybovali pomocou metra. Ale cesta z letiska a na letisko - 5 eur na osobu, to nie je veľa.

Jaso
:-) :-) :-)

Neregistrovaný uživatel
09.06.2017 20:51 185.108.217.***
Re: Průvodce Petrohrad  

Díky za tip :-)

Neregistrovaný uživatel
09.06.2017 19:30 188.166.75.***
Průvodce Petrohrad  

Českého průvodce si pak můžete objednávat zde http://ceskypruvodce.com/pruvodce-petrohrad

• Anonym (3)
Neregistrovaný uživatel
03.06.2017 13:52 89.31.41.***

Dobrý den, letím do Petrohradu za měsíc. Mám dotaz k Ermitáži. Byl jste někdo i na placených prohlídkách s průvodcem ve Zlaté a Diamantové komnatě? Stojí to za to?

Neregistrovaný uživatel
31.03.2017 18:48 46.135.79.***

Dobrý den. Plánuji cestu do Moskvy a Petrohradu. A při zjišťování, jak si zařídit viza, mě někdo neustále odkazuje na společnosti, které mi vízum a dopis zhotovi. Upřímně se mi ale nechce posílat někomu svůj pas. Je možné to udělat jinak? Ambasada mi asi zvaci dopis nezaridi,,že?

-dana- 27.02.2017 20:12

@evazelna:
Taxi nie je vyhodne. Pri vchode do metra su pokladne (automaty aj klasicke s pracovnikmi), kde sa kupuju zetony. Potom nasleduju prepazky, ktore sa pri vhodeni zetonu otvoria. Jedna z nich je vacsia napriklad pre kociky, pre invalidov a pre osoby s vacsimi batozinami. Takze ked sa nezmestis cez malu barieru, musis ist cez tu velku (ja som tade isla s kufrom). Na otvorenie tej velkej treba vhodit 2 zetony, zvycajne pri nej je okienko s typkom, ktory to sleduje. Niekedy sa teoreticky da prepchat aj cez tu malu prepazku povedzme s mensou batozinou, ale oni to vacsinou sleduju. Prestupovanie je zadarmo, pri zmene metra pod zemou neprechadzas barierami. Dufam, ze som to dost pochopitelne popisala :-)

Neregistrovaný uživatel
26.02.2017 21:13 79.110.38.***

Dobrý den, my jsme do Petrohradu přijeli vlakem z Moskvy, ale na letiště jsme jeli metrem (žeton 35rub)- stanice Moskovskaya a pak kousek autobusem až k terminálu (asi 50 rub). V autobuse se platí i za kufr a platit se dá v autobuse. Stále je to mnohem levnější než TAXI. M

evazelna 02.02.2017 10:53

Dobrý den, v červenci pojedeme s manželem do Peteru. Není mi jasné jak se má zaplatit a nastoupit s kufrem do metra - ráda bych jej použila s pomocí žetonu.
Nevím zda pro dva je výhodné použít taxi a není lepší jet metrem?
Prosím o každou radu co můžeme použít, Díky

Neregistrovaný uživatel
13.09.2016 20:04 158.255.26.***
Re: PETROHRAD  

Po návšteve Petrohradu pridávam informácie, ktoré sa možno niekomu hodia:
- cesta z letiska - odporúčam taxík. Objedná sa priamo na letisku po prílete, cena je podľa toho, aké auto si vyberiete. My sme nevyberali, ale brali čo prišlo. Bola to drahšia verzia za luxusnejšie auto (Mercedes) a cena 20 eur (1500 rub). Boli sme 4, t .z. 5 eur na osobu - úplne super,
- cesta na letisko - taxik sa za rovnakú cenu sa objedná na recepcii hotela,
- ceny prehliadok sa dajú zjednávať (napríklad prehliadka mesta z autobusu, tu sme absolvovali 1. deň hneď po prílete). Vy nemusíte, ale tí čo ponúkajú ceny (odchytávajú pred výstupom z metra), sami ponúknu nižšiu cenu, len aby ste kúpili,
- po meste sme sa pohybovali peši alebo metrom. Metrom veľmi prehľadné. Metro treba vidieť,
- do Petrodvorca sme išli loďou, stoja pri Ermitáži. Lístky kupujte až na mieste, nie dopredu, aby ste nepreplatili. To isté platí aj pre nočnú plavbu na otvárenie mostov. Odporúčanie, ktoré sme dostali a využili - na loď si kúpte šampanské,
- celodenný výlet taxíkom do Carského Sela 80 eur (boli sme 4, cena pre 4 osoby v taxíku). Vstupenky 1 000 rub, ale stojí to za to - odporúčam. Taxikár nás doviezol, pomohol s kúpením lístkov, uložením veci do šatne, a podobne. A samozrejme čakal na nás a odviezol do hotela,
- strava v hoteli (raňajky úplne super, od šampanského, ... - všetko). Cez deň sme sa stravovali v meste, nie je problém, strava lacná, všetko čisté, bez problému,
- výmena eur na ruble - na letisku to veľmi dlho trvá a kurz je nevýhodný, menili sme len 50 eur, zvyšok sme menili na hlavnej triede Nevský prospekt. Na letisku kurz 60, na Nevskom prospekte od 70 až 72 rub za 1 eur (koniec 8/2016).

Niektoré ceny:
- Petropavlovská pevnosť 450 rub,
- Isakovskij sobor - 250 rub - vstup hore, výstup stojí za to, isto choďte,
- loď do Petrodvorca 450 rub, ceny boli pri odchode do Petrohradu na každý čas iné,
- Petrodvorec - park, lístok na jeden deň 700 rub,
- Carskoje selo 1 000 rub, vidíte aj Jantárovú komnatu, treba vidieť,

:-) :-) :-)
Jaso

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu